piątek, 26 stycznia 2024

MIEJSCA NIE MA - ŚLADY PRZESZŁOŚCI W TERAŹNIEJSZOŚCI - PAST LIVES - zdjęcia w galerii Obrazy Polski

Polska, kraj o bogatej i złożonej historii, kryje w sobie wiele miejsc, które choć zniknęły z fizycznych map, nadal żyją w pamięci i krajobrazie. W dzisiejszym wpisie na blogu "Obrazy Polski", zabieram Was w podróż po tych zapomnianych, ale wciąż obecnych miejscach - od zaginionych pałaców po opuszczone fabryki, od dawnych wsi po zatarte ślady miejskich legend. To podróż przez "miejsca, których nie ma", które jednak pozostawiają nieusuwalne ślady w teraźniejszości Polski.


MIEJSCA NIE MA – nasza wizualna podróż koncentruje się na miejscach, które zniknęły, ale pozostawiły po sobie wyraźne ślady lub przestały pełnić wcześniejszą funkcję. Przykłady? Ruiny zamków, które kiedyś były świadkami rycerskich turniejów, czy pozostałe kominy już nie działających fabryk wciąż istniejące wśród nowoczesnych budynków. Te miejsca opowiadają historię zmieniającej się Polski, jej wzlotów i upadków.

Odkrywamy ŚLADY PRZESZŁOŚCI W TERAŹNIEJSZOŚCI skupiając się na miejscach, gdzie przeszłość i teraźniejszość przeplatają się w fascynujący sposób. Przykłady? Średniowieczne układy ulic, gdzie nowoczesne życie toczy się na planie sprzed wieków, czy pozostałości po życiu mieszkańców przedwojennej Polski, które są wciąż widoczne wśród nowoczesnych ulic stolicy. To są miejsca, które mówią nam, że historia jest zawsze obecna, kształtując naszą rzeczywistość.

Podróżując po Polsce, po naszych okolicach, odkrywamy, że "miejsca, których nie ma", w rzeczywistości nadal mają wiele do powiedzenia. Są jak echa przeszłości, które wciąż rezonują w teraźniejszości, przypominając nam o naszym bogatym dziedzictwie i historii, która nadal kształtuje nasz kraj. OBRAZY POLSKI to nie tylko zbiór zdjęć i opowieści, to przede wszystkim świadectwo naszej tożsamości i pamięci, której strzegą te zaginione, ale wciąż obecne miejsca.

Zapraszam do odwiedzania stron Obrazy Polski na Fb i YouTube. 

Elżbieta Prucnal-Tumasz 


Przeczytaj:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz